.

Stránka pro všechny fandy anime a mangy

Anketa

Novinky

Full Moon wo Sagashite

Recenze

Dvanáctiletá Mitsuki má sen stát se zpěvačkou a dodržet tak slib, který před léty dala milovanému Eichimu těsně před tím, než se rozloučili. Všechno by bylo relativně snadné, dokud jí neobjeví v krku nádor. I když je její život v ohrožení, nemíní se jen tak snadno vzdát a operaci, která by jí zachránila život zarputile odmítá. Protože je nádor umístěn v krku, je velká pravděpodobnost, že po zákroku už nebude moci používat svůj hlas. Její plán dostat se na konkurz ovšem komplikuje ještě jedna věc - natvrdlost její babičky, která ji má po zemřelých rodičích na starost. Nenávist k hudbě tvoří hlubokou propast mezi ní a Mitsuki.

Ale jak to tak bývá, v pohádkách se objevují dobré víly. V našem případě se několik málo hodin před zahájením konkurzu "vysoukají" ze zdi dva Shinigami nazývající se Negi Ramen (Negi - cibule). Takuto a Meroko přišli zjistit, kdo má ochránit Mitsuki před smrtí a zabránit mu v tom. Velice je překvapí, že je Mitsuki vidí (Shinigamy nemohou vidět živí). Aby toho nebylo málo, podají také dosti neuspokojivou informaci - totiž že Mitsuki za rok zemře.

Tím víc dají dívce podnět k tomu, aby co nejdříve dosáhla svého cíle a tím splnila svůj slib. Takuto se nad utrápenou a bezmocnou dívkou slituje, přemění ji na 16-letou a pomůže jí dostat se na konkurz. Dohoda zní: Pokud Mitsuki na konkurzu uspěje, může celý další rok jít za svým snem. Pokud ale nebude porotou vybrána, ochotně příjme svůj osud a Shinigami si mohou vzít její duši. A copak se i přes veškeré útrapy stane? Mitsuki samozřejmě ohromuje porotu.

Tak začíná příběh Mitsuki alias Full Moon, která se na vrchol dostane raketovou rychlostí. V úskalích světa showbussinessu jí pomahají dva potrhlí Shinigami, z nichž jeden postupně získavá k Mitsuki  jiný postoj, než by měl...

Můj názor na tuhle mangu je velice kladný. Ač se mi nelíbila tak moc, jako Lilim Kiss, přece jenom má něco do sebe. Momentálně sleduju i anime a můžu vám říct, že manga se mi líbí rozhodně víc. Co do kresby - ta je nádherná, taková... snová. Ovšem co se mi naopak moc nelíbí je příliš mnoho náznaků a náročnost na pochopení (nebo nevím,  možná mám jenom blbé období:D). Na všechno jsem ale dostala uspokojivé odpovědi.Žádné komentáře
 
www.naruto-web.blog.cz