.

Stránka pro všechny fandy anime a mangy

Anketa

Novinky

Vampire Knight

RecenzeYuuki Cross, Kuran Kaname a Kiryu Zero. Tak kolem těchto postav se všechno točí. Na úplném začátku je upír jen jeden z nich. A co na konci?

Před 10 lety napadla upíří bestie malou holčičku. Dívenku však zachránil jiný, čistokrevný upír Kuran Kaname, jenž ji po otřesném zážitku odvedl ke svému příteli a řediteli Cross Academy  - Kaienovi Crossovi. Holčička, která si nepamatovala nic z doby před hrůznou nocí, byla Crossem adoptována a pojmenována Yuuki. Kromě získání otce, domova a nového života se Yuuki také zamilovala do Kanameho.

O šest let později se na akademii objevil chlapec Zero s očima naplněnýma čirou nenávistí. Nenávistí, jenž směřovala ke všem upírům, ale hlavně k jednomu, či k jedné z nich. K Shizuce. Tato čistokrevná upírka vyvraždila celou Zerovu rodinu a jemu samotnému značně zkomplikovala život. 

Nyní již uběhlo celých 10 let od té osudné noci, kdy byl zachráněn život jedné malé holčičky, a uběhly také 4 roky od doby, kdy na Cross Academy přišel Zero.

Akademie se zdá být na první pohled docela obyčejná. Jenže je naprosto odlišná od běžných akademií. Rozdělená na dvě třídy, denní a noční, nese poměrně velké tajemství. V denní třídě studují "normální" studenti, většinou upištěné pipky, které nemají ani ponětí, že jejich idolové z noční třídy jsou praví a nefalšovaní upíři. A ne tak ledajací upíři, nýbrž KRÁSNÍ upíři.

A aby tajemství, jenž by vyřčeno určitě způsobylo naprostý zmatek, bylo zachováno pod zámkem, jsou tu prefekti. A kdo jiný by vykonával tuto práci, než Yuuki a Zero? Avšak pojmenování "prefekti" není zcela přesné, ve skutečnosti plní úlohu jakýchsi "hlídačů", jenž hlídají správný chod akademie. Ve dne řídí střídání denní a noční třídy ve vyučovacích prostorách akademie. V noci pak dohlížejí na to, aby nebylo ublíženo studentům denní třídy od těch z noční třídy a naopak - aby se studentky z denní třídy nemotali okolo studentů z noční třídy.

Jenže jak to tak bývá, tak vše není perfektní. Někdy prostě chuť na krev je. Kromě toho Yuuki stále chová ke Kanamemu náklonost a Kaname určitě nebude zas až takový klaďas, jak se zdálo. Na vše dohlíží z hodně blízké vzdálenosti Zero, jemuž se city Yuuki ke Kanamemu vůbec nelíbí a jenž už také není pro své blízké zrovna nejbezpečnější. Navíc nenávist k upírům stále přetrvává.

Kruh se uzavírá a neví se, jestli z něj někdo bude moci vystoupit.

Vampire Knight je u mě relativně novinka, i když zmínka o této anime byla už na Animefestu v květnu 2008. Teprve na důrazné upozornění mé kamarádky jsem si ji teda stáhla. A co se stalo? Dost jsem přehodnotila svůj žebříček anime...


Pokud máte rádi anime s dostatečně velkým počtem krásných upírů, trochou té krve a scénami, z nichž někdy naskakuje husí kůže, tak Vampire Knight vřele doporučuji. I když vám některé povahové rysy postav mohou občas lézt na nervy, přece jenom je děj podle mého názoru naprosto úžasný. A není to to jediné, co je na této anime úžasné.
Například už na začátku mě uchvátil úžasný opening od dua ON/OFF. Ending již tak dobře nedopadl, ale to je spíš věc názoru:) Kromě nádherného songu se Vampire Knight může pyšnit také kresbou, která klade důraz na detaily.

Anime má zatím 2 série, z nichž jedna už je celá a čítá 13 dílů. Z druhé série (má mít také 13 dílů) nazvané Vampire Knight Guilty právě vyšel první díl, který navazuje na poslední díl první série.

Celkově bych to viděla tak, že Naruto s Ouranem mají dost velkou konkurenci.
Poslední komentáře
22.09.2010 21:10:36: ahojky, zkopírovala jsem si tu recenzi k sobě na blog a uvedla jsem zdroj tak doufám že nevadí jestl...
 
www.naruto-web.blog.cz