.

Stránka pro všechny fandy anime a mangy

Anketa

Novinky

Naruto

Recenze

Znáte anime Naruto? Ano? Tak to je v pořádku... Že ne? Žíííííííš, tak rychle na to:)

Je to již 12 let co Skrytou Listovou vesnici napadl devítiocasý liščí démon Kyuubi. Během boje, při němž zemřelo mnoho ninjů i nevinných občanů vesnice, se jeden moudrý a vážený Shinobi (Čtvrtý Hokage - vůdce Listové vesnice) rozhodl použít jutsu, kterým by výměnou za svůj život nestvůru přemohl. Démon byl zapečetěn do právě narozeného dítěte jménem Naruto. Hokage před svou smrtí vyjádřil přání, aby všichni Naruta považovali za velkého hrdinu. To se mu však nesplnilo.

Narutovi je nyní 12 let. Kromě učitele Iruky nikoho nemá, žije sám. Lidé z vesnice ho nemají rádi, neustále se na něho dívají svými chladnými pohledy, straní se ho a svým dětem zakazují, aby se s ním bavily. Naruto ale neví proč, neví, že je v něm zapečetěn démon, čehož si jsou občané plně vědomi a nemohou zapomenout na to, jak jim nestvůra zkomplikovala život. Aby tedy na sebe Naruto aspoň trochu upoutal pozornost, vyvádí všelijaké lumpárny. Jeho snem je stát se jednoho dne nejlepším Hokage v dějinách a získat si úctu celé vesnice. Aby tak mohl učinit, musí se nejdřív stát opravdovým ninjou. Jeho přání se nakonec splní a stane se geninem (ninja učeň). Spolu se Sakurou a Sasukem - svými společníky v týmu - se pokouší stále se zlepšovat, což se mu nakonec pod vedením Kakashiho - jejich učitele, senseie - poměrně daří.

Postupně se dozvídáme osudy hlavních i vedlejších postav, pozorujeme postupný vývoj Naruta, Sasukeho a Sakury a dalších týmů, jejichž členové se pokouší prosadit ve světě shinobi.

Naruto je anime plná napětí, akce, různých bojových scén, při nichž lítají vzduchem čelenky, kunaie i ninjové, a v neposlední řadě nesmím zapomenou zmínit naprosto úžasný humor, který teda aspoň mě nenechal vubec chladnou. Příběh je protkán někdy horší, někdy lepší hudbou, jenž ale naprosto úžasně doplňuje to, co doplnit má. Každopádně při scénách se songy Sadness and Sorrow a Grief and Sorrow nemálo lidem zvlhnou oči. To stejné se děje, když hraje např. Naruto's Daily Life nebo Kakashi's theme s tím rozdílem, že to brečíte smíchy...

Co se týče mé osoby, Naruto byla úplně první anime, která mě dostala... No a teď je ze mě to, co ze mě je...

A páč jsem do toho stále zažraná, mám i stránky, na kterých (až budou hotové) najdete hodně užitečných věcí a informací:)

 

 

www.naruto-web.blog.cz

Žádné komentáře
 
www.naruto-web.blog.cz