.

Stránka pro všechny fandy anime a mangy

Anketa

Novinky

Elfen Lied

RecenzeLidé jedí, spí, dýchají, většinou žijí bezstarostný život. Ani jeden z nich však netuší, že je ohrožena celá jejich existence.

V přísně utajovaném ostrovním zařízení, tak daleko od společnosti, jak to jen jde, probíhá výzkum zabývající se novým vývojovým stupněm člověka. Tvorové, jenž byli pojmenováni diclonius, nenávidí lidskou rasu a dokázali by ji během několika málo let úplně vyhubit. Jejich zvláštní "zbraní" jsou tzv. vektory - jakési neviditelné ruce, které jsou ovládány pomocí zvláštních výrůstků (rohů) po stranách hlavy a které mají u každé diclonius jiný dosah a jinou sílu. U Lucy, zvlášť silné a nebezpečné diclonius, slouží vektory také k přenášení její DNA na člověka. Jen pouhým dotykem dokáže zajistit, že potomek "přenašeče" bude též diclonius. A právě ta z onoho zařízení unikne.

Kouta a Yuka se po 8 letech konečně setkávají. I když si chlapec nepamatuje téměř nic z toho, na co se ho Yuka ptá, spojí je náhlé překvapení. Při první schůzce najdou na pláži úplně nahou dívku s "rohy" na hlavě. Vzhledem k tomu, že je dívka nahá, vypadá bezbranně a neumí říct nic jiného než "nyuu" (podle čehož ji pojmenují Nyuu), berou ji do nového Koutova domu a starají se o ni. Netuší, že jejich nová kamarádka je Lucy, jenž z nějakého záhadného (a mně neznámého:D) důvodu ztratila jak svou bojovnost, tak i řeč a proměnila se v naprosto roztomile a neškodně vypadající stvoření.

Mezitím však byla zalarmována speciální vojenská jednotka, aby Lucy našla a odstranila. . Je jasné, že s nastávajícím nebezpečím se Lucy opět probouzí. Když selže vojenská síla, rozhodne se vedoucí výzkumného oddělení Kurama k radikálnímu kroku. Diclonius proti dicloniusovi. Jako protivníka pro Lucy vybere svou (nevlastní) dceru Nanu. Odehrává se mnoho bojů, aby Lucy byla opět pod kontrolou.

To vše se děje, aniž by o tom Kouta s Yuky věděli. Až později Kouta poznává, jak hodně mu Lucy kdysi zkomplikovala život. Dívka se navíc stále proměňuje ve své dvě osobnosti - v milou a hodnou Nyuu, která se občas dostane do dost vtipných situací, a Lucy objevující se v nebezpečí, jenž byla životem hodně zklámana a nakonec i ona zklamala jediného člověka, který pro ni něco znamenal.


K téhle anime nemám co dodat, možná jen to, že je naprosto úžasná. Některé lidi může odradit krvavý začátek, ovšem odejít od toho nedoporučuji. Příběh je velice dobře vymyšlený a postupně do sebe zapadají všechny dílky skládanky. U této anime by neměli slabší povahy jíst:D
Žádné komentáře
 
www.naruto-web.blog.cz