.

Stránka pro všechny fandy anime a mangy

Anketa

Novinky

Elfen Lied

Postavy

LucyLucy měla velice těžký život. Když byla malá, vypěstovala si vůči lidem takový odpor, že se v ní jednoho dne probudila její "zlá" půlka, která chtěla a stále chce vyvraždit celé lidstvo. Po nešťastné události se svou jedinou kamarádkou, která pro ni obětovala svůj život, byla pro výzkum zavřena spolu s ostatními diclonius do ostrovního zařízení. Má velice zvláštní schopnost - totiž dokáže se rozmnožovat. Pouhým dotykem vektoru přenese své DNA na člověka. Tím je zajištěno, že jeho potomek bude diclonius. Lucy miluje Kouta, kterému ale v minulosti velice ublížila.


NyuuNyuu je něco jako jedna z osobností Lucy, probudila se v ní po útěku ze zařízení. Kouta s Yukou ji tehdy našli úplně nahou a s krvácející hlavou na pláži. Nyuu se chová jako dítě - ze začátku neumí téměř nic, včetně mluvení a také v ní mizí jakékoliv znaky kruté diclonius. V Lucy se mění většinou když upadne a uhodí se do hlavy. Nyyu se probouzí najednou a nečekaně Jen jedno s Lucy sdílí - má ráda Koutu.


KoutaKouta přijíždí po osmi letech do města, kde opět vidí svoji sestřenici. Bohužel je vcelku natvrdlý, takže city Yuky si uvědomí až po několika hádkách, výčitkách a fackách. Jsou to právě oni dva, kteří najdou Lucy přeměněnou na Nyuu. Kouta přišel právě v den před osmi lety díky tragédii, v níž hrála roli Lucy, o paměť. Tehdy zemřel Koutův otec a sestřička, kterou měl velice rád. Možná proto se teď hezky chová k děvčatům. Je hlavním pečovatelem Nyuu a díky tomu se dostává do (pro nás) vtipných a (pro něj) trapných situací. Jenže není vše jen růžové. Postupně nalézá pravdivou minulost, která skrývá příhody poněkud děsivé.


Yuka


Yuka je sestřenice Kouty. Svého bratrance milovala před osmi lety a miluje ho stále. I když mu to neustále naznačuje, Kouta je, k její nespokojenosti, tak trošku pomalejší chlapec, tudíž schytává jednu za druhou. Yuka ze začátku velice žárlí na Nyuu, protože se jí Kouta věnuje víc, než jí. Situaci pak ale začne vnímat jinak a Koutův zájem přičte tragédii, kterou prožil před osmi lety. Právě Yuka přivede do domu Mayu.


Nana


Nana je velice výjimečný diclonius. Ale ne kvůli schopnostem (i když taky nějaké má - dosah jejích vektorů je větší než ten Lucy). Jako jediná diclonius je (v rámci možností) milá a přátelská, přestože si v ústavu kvůli pokusům mnoho vytrpěla. Nejvíce ze všech miluje svého "papa" ředitele Kuramu. Po selhání vojenské jednotky je vyslána, aby zadržela Lucy. Místo toho však příjde o všechny končetiny, Lucy uteče a sama Nana má být na příkaz zabita. Kurama, který ji má velice rád, se však i přes velké riziko rozhodne jí pomoci a i s penězi ji nechá utéct. Nana chodí po světě bez jakýchkoliv zkušeností a má pouze jediný cíl - najít Lucy, která tatínkovi komplikuje život a zabít ji. Shodou událostí se však ocitne v domě, kde sídlí právě její největší nepřítelkyně. Skamarádí se s Mayu a dokonce jí prozradí své tajemství.


Mayu


 
Mayu se připlete do života Kouty a Yuky zcela náhodou, když chce vrátit nalezený deštník. Dívka si hodně vytrpěla. Poté, co si její matka našla přítele, nastalo v jejím životě peklo. Nový "tatínek" ji sexuálně zneužíval a matka jí vyčítala, že kvůli ní s ní její milovaný nechce spát. Jednoho dne, když to na "tatínka" zase přišlo, řekla prostě ne a utekla z domu. Společnost v dešti i za sluného dne jí dělá zatoulaný pejsek, o kterého málem příjde. Jenomže díky již zmíněnému deštníku potkává Koutu a Yuku, kteří ji vemou pod ochranná křídla. Mayu byla svědkem krvavého souboje mezi Lucy a Nanou. Později nalézá Nanu ve stejné situaci, kterou si sama prošla, proto ji přivede do domu. Stanou se z nich kamarádky a Mayu se dokonce od Nany dozví tajemství diclonius.


Kurama


Kurama je jeden z nejdůležitějších mužů v ústavu. Před několika lety našel diclonius, jež bez slitování zabíjela. Samozřejmě to byla Lucy. Při zásahové akci byla postřelena Lucyina jediná kamarádka. Diclonius tenkrát uzavřela s Kuramou dohodu - nechá ho žít pod podmínkou, že ji zachrání. Kurama slíbil, že pro to udělá vše. Dívka sice zemřela, ale Lucy si uvědomovala, že Kurama dodržel svůj slib. Proto je jediný, kdo si na Lucy kdy dovolil. Jeho milovaná žena velice nešťastně zemřela. Narodilo se jim dítě s "rohy" a když chtěl Kurama splnit svou povinnost, totiž dcerku zabít, jeho žena vykrvácela rozrušením. Nakonec nechal dítě žít pod velmi přísným dohledem. Má také nevlastní dceru Nanu (viz výše), kterou velice miluje.


MarikoMariko je pravá dcera Kuramy. Už po narození měla být zabita, protože měla "rohy". Její matka umřela, když tomu chtěla zabránit. Proto se Kurama rozhodl nechat ji žít. Postupem času se z ní stala nejsilnější a nejchladnokrevnější diclonius. Má 35 vektorů s dosahem až 11 metrů. Nesnáší nikoho z lidí kromě jednoho. Touží se potkat se svým otcem. Už když byla malá do ní byly vpraveny výbušniny, kdyby se někdy vymkla kontrole. Ač má andělskou tvářičku, je neuvěřitelně nebezpečná.


Bando


Bando je nejlepší voják, který byl vyslán se speciální jednotkou, aby chytil Lucy. Dost si věří a jak se říká - machruje, machruje, ale lítat neumí. Po prvním setkání s diclonius příjde o několik končetin a o jednu velice důležitou část mužského těla... Po svém "znovuzrození" má jediný cíl - najít Lucy a co nejkrutějším způsobem ji zabít. Při své cestě narazí na nezkušenou Nanu. Kamarádi se z nich ale k největšímu úžasu nestanou.
Žádné komentáře
 
www.naruto-web.blog.cz